Siły Boskie

Ciekawego zgłoszenia dokonał Christopher Anthony Roller z Burnsville w stanie Minnesota. Twierdzi on, iż posiada boskie moce. Po uzyskaniu monopolu na ich używanie zamierza pobierać opłaty licencyjne za wykorzystywanie mocy.

W skrócie opisu można przeczytać:

„Christopher Anthony Roller jest podmiotem boskim. „Otrzymujący” uzyskał moje moce (nabył moje moce) (prawdopodobnie poprzez Boga). „Otrzymujący” uzyskiwał korzyści finansowe z mocy boskich. „Otrzymujący” mogą korzystać z mocy z uszczerbkiem dla moralności. Chris Roller chce wyłączne prawo do etycznego używania i korzyści finansowych wynikających z korzystania z mocy boskich na planecie Ziemi. Projekcja produktów boskich nie ma ograniczeń, tak jak każdy inny wynalazek, ale etnicznych uwzględnienie ich zastosowania będzie prawdopodobnie oparte na większościowym systemie grupowego głosowania, podobnie jak przy tworzeniu prawa. Opłata, którą będę pobierał będzie mieścić się w przedziale od 0-100% ceny produktu, w zależności od produktu i jego wartości użytkowej.”

Co ciekawe jeszcze przed zgłoszeniem próbował pozwać Davida Copperfielda za naruszanie mocy boskich – vide http://www.bendmover.com/Legal/DavidCopperField/Docket.html – ponowił próbę po zgłoszeniu http://www.bendmover.com/Legal/Patent/Magicians/DavidCopperfield/Docket.html

Podczas spraw zgłaszał ciekawe wnioski np o wyłączenie sędziego, podnosząc iż „sędzia Graham pracuje dla Szatana, i nie lubi Chrisa Rollera jako Boga (…)”

Trzeba podkreślić, iż Christopher Anthony Roller swoim pozwem z 2005 roku zapisał się w kartach historii jako zdobywca nagrody Stelli przyznawanej w uznaniu nietuzinkowych „dokonań” na gruncie prawa procesowego.

Z czystej ciekawości warto zajrzeć do zastrzeżeń przedstawionych w opisie.

Comments are closed.